Robimy Dobry Web

Qunabu to butik kreatywny z Gdańska świadczący cyfrowe usługi najwyższej jakości. Realizujemy unikalne pomysły naszych klientów i budujemy trwałe relacje biznesowe. Nasi klienci są rozsiani po całym świecie i wielu sektorach branży. Specjalizujemy się w kompleksowych rozwiązaniach informatycznych dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Sprawdź lub

klatka z filmu

Usługi

Świadczymy kompleksowe usługi od złożonych aplikacji do prostych stron internetowych.

Web Development

Potrzebujesz nowej strony lub chcesz zmodernizować istniejącą? Nie ma problemu. Wykorzystamy najnowsze technologie webowe, a Ty otrzymasz piękną i poprawnie zakodowaną witrynę www.

Dowiedz się więcej...

Web Development

CMS - Systemy zarządznia treścia 

Tworzymy witryny oparte na Open Source systemach zarządzania treścią:

 1. SilverStripe – nasza ulubiona platforma. Bardziej framework niż typowy CMS, pozwala na stworzenie strony dokładnie dopasowanej do unikalnych potrzeb.
 2. Wordpress – znakomity system bloggerski oferujący słynny panel administracyjny WP.
 3. Drupal – rekomendowany do realizacji gigantycznych projektów, skomplikowanych scenariuszy, zarządzania wieloma typami treści i użytkowników; także dla startupów i produktów MVP.

 

E-COMMERCE

Chcesz uruchomić sklep online? Mamy produkt, który zamienia web traffic w pieniądze. Korzystamy z platformy Drupal Ecommerce, znanej z prostoty obsługi i łatwości implementacji. Szybko stworzymy sklep oferujący bogaty asortyment produktów o dowolnej ilości kategorii.


 

DEDYKOWANE ROZWIĄZANIA 

Oferujemy również usługi w zakresie realizacji właściwie dowolnych rozwiązań internetowych.
Piszemy aplikacje webowe od podstaw, tworzymy aplikacje mobilne, witryny i portale www, intranety, wdrażamy systemy Open Source, platformy E-commerce, systemy B2B.


 

SOFTWARE DEVELOPMENT 

Programujemy w PHP. Korzystamy ze wsparcia najnowszych rozwiązań przy rozwijaniu aplikacji, pisaniu API i własnych systemów CMS. Wykorzystujemy architekturę MVC najcześciej poprzez framework Laravel lub Kohana.

Skryptujemy także w ActionScript. Przez lata używaliśmy technologii Flash i Flex do tworzenia aplikacji online i offline. Pliki SWF znamy jeszcze z czasów, gdy cały internet mieścił się na kilku dyskietkach.

Tworzymy aplikacje mobilne na systemy Android i iOS. Te niewielkie, lecz skomplikowane programy szybko stały się standardem w rozrywce, usługach, relacjach B2C i B2B. Dostarczamy aplikacje natywne , jak rówież wrappery HTML5 tworzące paczki dydykowane dla odpowienich platform. Korzystamy z PhoneGap, a także z Adobe AIR. Do developmentu natywnego wykorzystujemy Xcode i Android Tools (Java / Obj C).


 

JAVASCRIPT DEVELOPMENT


Jesteśmy fanami technologii JavaSript, głównie dlatego, że tworzy architekturę typu klient-serwer. Nie wahamy się przed podjęciem tego rodzaju zleceń. Podczas ich realizacji korzystamy głównie z technologii Node.js i Backbone.js, które pozwalają stworzyć kompletną aplikację łącznie z front-endem, CMSem, API, itd. , tylko i wyłącznie w języku JavaScript.

Meteor 
platforma zbudowana na bazie Node.js służącą do tworzenia internetowych aplikacji działających w czasie rzeczywistym. Używa on JavaScript'u zarówno po stronie klienta jak i serwera. 

AngularJS 
to framework JavaScript stworzony przez inżynierów z Google. Służy on do szybkiego i łatwego budowania aplikacji internetowyc

Node.js 
to jedna z najbardziej popularnych platform to tworzenia szybkich i skalowalnych aplikacji. Przy wsparciu menadżera pakietów npm praca z tą technologią jest dla nas przyjemnością.

Backbone.js 
to z kolei framework do organizowania pracy aplikacji client-side. Architektura MVC, którą proponują jego twórcy pozwala na osiągnięcie doskonałych rezultatów w szybkim czasie.


 

MULTIMEDIA


Internet i świat mobilny to nie wszystko.
Tworzymy także prezentacje multimedialne, gry, oprogramowanie i treści dla info-kiosków:

 • oferujemy multimedialne, interaktywne prezentacje w wersji standalone, dedykowane dowolnemu urządzeniu, czy platformie.
 • nasze gry mogą być mobilne, desktopowe, nietuzinkowe – np. dedykowane kontrolerowi Arduino naszego autorstwa. Gry to nie problem.
 • potrafimy także zaprojektować, oprogramować i wdrożyć oprogramowanie oraz treści do interaktywnych urządzeń informacyjnych typu infokiosk lub player systemu Digital Signage z ekranem dotykowym.

 

Aplikacje mobilne

Tworzymy aplikacje mobilne na systemy iOS i Android. Programy naszego autorstwa są wydajne, poprawnie napisane i przyjazne użytkownikowi. Zaspokoją potrzeby Twoje i Twoich klientów.

Dowiedz się więcej...

Aplikacje mobilne

 

Wszystkie nasze rozwiązania są wykonane z zastosowaniem Responsive Web Design (RWD) – techniki projektowania tak aby jej wygląd i układ dostosowywał się automatycznie do rozmiaru okna urządzenia, na którym jest wyświetlany np. przeglądarki, smartfonów czy tabletów. Rozwiązanie stworzonae takiej technice jest uniwersalne i wyświetla się dobrze zarówno na dużych ekranach, jak i na smartfonach czy tabletach.

Proponujemy następujące metody tworzenia aplikacji mobilnych:

 1. Dostępne w sieci Aplikacje HTML5
  Aplikacja w standardzie HTML5 to program dostępny online, uruchamiany po wpisaniu adresu URL w przeglądarkę internetową dowolnego urządzenia. Z uwagi na fakt, że taka aplikacja osadzona jest na stronie internetowej, nie musimy przy jej publikacji korzystać z AppStore, czy GooglePlay. Aplikacja HTML5 to najlepsze rozwiązanie, gdy chcesz szybko otrzymać łatwy do zarządzania i bezproblemowy w dystrybucji produkt.

 2. Aplikacje natywne
  Podejście wymagające włożenia większego wysiłku w produkcję; tworzymy osobną aplikację na każdą z platform. Choć wiąże się to z pewnym dodatkowym nakładem pracy, rezultaty wynagrodzą to z nawiązką. Aplikacje natywne wykorzystują pełen potencjał dedykowanych urządzeń, co zapewnia najlepszą wydajność i gwarantuje komfort użytkowania.

 3. Wrappery HTML5 & JavaScript
  To obecnie najszybsza metoda tworzenia aplikacji mobilnych, przeznaczonych do dystrybucji via AppStore czy GooglePlay. Idealne rozwiązanie dla aplikacji zawierających większe ilości tekstu, formularze i inne standardowe komponenty.

 4. Adobe Air
  Technologia Adobe Air pozwala na tworzenie aplikacji łatwych w rozwoju i niemal tak wydajnych jak aplikacje natywne.

 

Fotografia i Wideo

Zapewnimy Twojej stronie lub aplikacji, kompleksową oprawę wizualną. Zrobimy profesjonalne zdjęcia, dostarczymy packshoty, interaktywne panoramy 3D, animacje, teledyski. Dopasujemy najlepsze media do Twoich potrzeb.

Dowiedz się więcej...

Fotografia i Wideo

Zajmujemy się kreatywną fotografią dla potrzeb tworzonych przez nas stron internetowych i aplikacji. Wiemy jak tworzyć obrazy. Nie boimy się trudnych wyzwań i podejmujemy każde skomplikowane zlecenie. Specjalizujemy się w portretach, zdjęciach architektury i wnętrz. Generujemy panoramy 3D i wirtualne podróże. Tworzymy także obrazy wideo. Nasza kompleksowa usługa obejmuje cały proces produkcji filmowej - od napisania scenariusza i zorganizowania planu zdjęciowego, aż po rejestrację materiału, montaż i postprodukcję, w tym dodanie animacji do materiału wideo.

Nasze ulubione narzędzia to oczywiście elementy Adobe Creative Suite: Premiere Pro i After Effects. Nasze portfolio obejmuje filmy dokumentalne, teledyski, spoty reklamowe, relacje z wydarzeń, nagrania koncertów.

Audio Design

Wiemy jak ważną rolę w multimediach pełni dźwięk. Tworzymy tła muzyczne do stron i aplikacji, ścieżki audio do interaktywnych prezentacji i filmów, muzykę do klipów, udźwiękowimy każdy rodzaj treści.

Dowiedz się więcej...

Audio Design

Unikamy banalności i kiczu. Każde zadanie traktujemy indywidualnie, mając na uwadze jak ważna w percepcji projektu jest doskonała, profesjonalnie brzmiąca strona audio. Tworzymy od zera muzykę i dźwięki pod podcasty, filmy, dokumentacje eventów, prezentacje, reklamy, gry, aplikacje itp. Nagrywamy lektorów. Zajmujemy się edycją i masteringiem dostarczonych, gotowych już projektów audio. Nagrywamy w terenie i w studio.

Oferujemy szeroką gamę muzycznych stylów - od nowoczesnej klubowej elektroniki, poprzez ambientową muzyką tła, aż po old-schoolowe rockowe brzmienia. Lata w branży muzycznej pozwalają nam sprawnie operować konwencjami i stroną techniczną produkcji. Posiadamy doświadczenie i umiejętności pozwalające na tworzenie muzyki praktycznie we wszystkich gatunkach.

Posiadamy gigantyczną bazę sampli. Jeśli czegoś nam brakuje - nie idziemy na skróty - tworzymy i nagrywamy dźwięki we własnym zakresie.

Pracujemy na doskonałym sprzęcie (Mac oraz PC) i najlepszym oprogramowaniu. Uwielbiamy korzystać z najnowszej wersji programu Ableton Live, w połączeniu z Adobe Audition, Final Cut Pro i biblioteką wtyczek VST. Poza komputerami i cyfrowymi rejestratorami działamy też z użyciem doskonałych, klasycznych wzmacniaczy gitarowych, wysokiej jakości gitar i analogowych efektów. Kochamy muzykę.

Nasz Proces

Skupiamy się przede wszystkim na kliencie, jego potrzebach i celach. Manifest Agile jest wyznacznikiem naszego stylu pracy, stawiamy "ludzi i interakcje ponad procesy i narzędzia".

STRATEGIA I PROJEKTOWANIE

Wierzymy, że "nie-komputerowy" etap projektowania jest podstawą każdego udanego przedsięwzięcia. Musimy się spotkać by porozmawiać i dokonać wymiany idei. Będziemy szkicować pomysły i pić litry kawy. Opracujemy najlepszy prototyp i dobierzemy optymalne rozwiązania.

Dowiedz się więcej...

STRATEGIA I PROJEKTOWANIE

Nasz proces kreacji opiera się na pięciu etapach:

 1. Badanie rynku - musimy dobrze zrozumieć Twój biznes, poznać jego cele i otoczenie.

 2. Planowanie - zbadamy Twoją pozycję rynkową; będzie ona punktem odniesienia dla wszystkich pomysłów.

 3. Koncepcja - opiszemy ideę; informacje pozyskane do tej pory pomogą nam stworzyć brief, na podstawie którego omówimy harmonogram i określimy koszty.

 4. Prototyp - czy to w formie odręcznego szkicu, czy jako funkcjonalna makieta HTML, prototyp określi kierunek i styl prac.

 5. Projekt - projektując rozwiązanie, kładziemy szczególny nacisk na kreację doświadczenia użytkownika (UX) i implementację najlepszych praktyk z zakresu Responsive Web Design. W praktyce oznacza to, że projektujemy funkcjonalności i architekturę informacji tak, aby zapewnić użytkownikowi optymalny komfort korzystania z aplikacji na możliwie dużej liczbie platform sprzętowych. 

Rezultatem powyższego procesu jest zwięzła dokumentacja i gotowy do implementacji szablon.

DEVELOPMENT

Będziesz zaangażowany w proces na każdym etapie rozwoju produktu. Musimy mieć pewność, że gdy zakończymy produkcję, otrzymasz dokładnie to, czego oczekiwałeś. 

Dowiedz się więcej...

DEVELOPMENT

Zamienimy Twoje pomysły na wysokiej jakości kod. 

Nasze witryny internetowe są kodowane w HTML5 i CSS3; wspierają najnowsze technologie. Nie zapominamy także o użytkownikach, którzy mogą się posługiwać starszymi wersjami przeglądarek internetowych, lub urządzeniami mobilnymi, które nie obsługują współczesnych technologicznych fajerwerków. Nasze strony są w pełni funkcjonalne na większości urządzeń i przeglądarek; zgodne z wymaganiami SEO; działają szybko i optymalnie korzystają z dostępnych zasobów. Nasze produkty mogą być dystrybuowane w modelu SAAS (oprogramowanie jako usługa), jak również w postaci samodzielnych aplikacji – desktopowych i mobilnych.

Gdy już mamy gotową działającą wersję beta rozwiązania, nasz Klient zostaje zaangażowany w jej implementację, zgodnie z metodyką Scrumm - w charakterze Właściciela Produktu. Podejście to gwarantuje optymalną produktywność w kategoriach zaangażowanych środków – czasu i pieniędzy.

PRZED WDROŻENIEM

Zanim wdrożymy produkt, przetestujemy wszystkie jego scenariusze w różnych środowiskach. Twoje zaangażowanie w ten etap stanowi gwarancję jego powodzenia.

Dowiedz się więcej...

PRZED WDROŻENIEM

Dzięki stosowanej metodyce rozwoju typu Agile (programowanie zwinne), jesteśmy w stanie odpowiednio wcześnie wychwycić błędy, zidentyfikować potencjalne problemy, a nawet zmienić kierunek projektu, tak aby w pełni odzwierciedlał zaktualizowane cele.

W razie potrzeby, przeprowadzimy tzw. Testy A/B, polegające na porównaniu dwóch wersji strony internetowej lub aplikacji celem wybrania tej wersji, która lepiej spełnia stawiane przed nią zadania. 

Gdy tylko będziemy dysponować sprawnie działającym systemem zarządzania treścią (CMS), nauczymy Ciebie jego obsługi. Przekażemy kompletną dokumentację dotyczącą korzystania z produktu. Ty i Twój zespół będziecie doskonale przygotowani na moment jego uruchomienia.


URUCHOMIENIE I OPIEKA

Oddanie produktu do użytkowania nie oznacza zakończenia projektu. Nadal Tobie towarzyszymy – pomagamy zrozumieć i usprawnić produkt. Im lepszy efekt naszych działań, tym bardziej jesteśmy zadowoleni :)

Dowiedz się więcej...

URUCHOMIENIE I OPIEKA

Obserwujemy Twój produkt. Sprawdzamy, czy dobrze działa. W przypadku zidentyfikowania problemu, reagujemy szybko. 

Za pomocą narzędzi do analiz postaramy się przybliżyć Tobie niuanse popularności produktu. W zależności od wyników, wprowadzimy niezbędne poprawki. Korzystamy z Google Analitycs i Piwik. Jeśli potrzebujesz bardziej wyrafinowanych danych, na przykład celem identyfikacji nieuczciwych graczy korzystających z cheat-codes, służymy analizami oferowanymi przez Use It Better.

Jesteśmy dumni z faktu, że na ogół nasze produkty żyją długo i szczęśliwie, bez konieczności wprowadzania jakichkolwiek poprawek.

Projekty

Zobacz wszystkie projekty

O nas

Qunabu Interactive powstało w 2010 roku z inicjatywy Mateusza Wojczal. W 2015 roku Marcin Zajadło został wspólnikiem. 

Przez wiele lat udało nam się utrzymać przyjazny niekorporacyjny charakter naszej firmy. Mimo tego na rynku postrzegani jesteśmy jako poważny gracz. Z każdym dniem rośniemy w siłę i dostosowujemy się do zmian na rynku. 

Skupiamy się przede wszystkim na kliencie, jego potrzebach i celach. Manifest Agile jest wyznacznikiem naszego stylu pracy, stawiamy "ludzi i interakcje ponad procesy i narzędzia".

Nasi klienci są rozsiani po całym świecie i wielu sektorach branży. Specjalizujemy się w kompleksowych rozwiązaniach informatycznych dla małych i średnich przedsiębiorstw. Z szeregiem firm współpracujemy od wielu lat. 

 

Zadowoleni Klienci

 • Zuzanna Piotrowska

  Biuro Marketingu STU Ergo Hestia

  Chcielibyśmy wyrazić naszą ogromną satysfakcję z usług wykonywanych przez firmę Qunabu Interactive. Nasza firma jest bardzo zadowolona z dotychczasowej współpracy przy projektach

  • Kalendarium Ergo Hestii
  • Hub Społecznościowy: Społeczności Ergo Hestii
  • Blog Ukołowani

  Usługi Qunabu Interactive są zapewniane w sposób profesjonalny, we wcześniej ustalonych ramach czasowych. Bardzo dobry kontakt i zaangażowanie ze strony pracowników Qunabu Interactive pozwoliło na uwzględnienie w Projekcie wszystkich uwag zgłaszanych w czasie jego realizacji, co zaowocowało w pełni satysfakcjonującym celem.

  Zdecydowanie polecamy usługi Qunabu Interactive i nie mam żadnych zastrzeżeń aby  nadal korzystać z ich usług przy kolejnych projektach programistycznych. Są oni bez wątpienia rzetelnym i sprawnym partnerem w interesach.

   

  Sopot 20 I 2016
  STU Ergo Hestia
  Hestii 1, 81-731 Sopot

 • Piotr Biegaj

  Dział Marketingu

  Chcielibyśmy wyrazić naszą ogromną satysfakcję z usług wykonywanych przez firmę Qunabu Interactive. Nasza firma jest bardzo zadowolona z dotychczasowej współpracy przy wielu projektach.

  Usługi Qunabu Interactive są zapewniane w sposób profesjonalny, we wcześniej ustalonych ramach czasowych. Bardzo dobry kontakt i zaangażowanie ze strony pracowników Qunabu Interactive pozwoliło na uwzględnienie w Projekcie wszystkich uwag zgłaszanych w czasie jego realizacji, co zaowocowało w pełni satysfakcjonującym celem.

  Zdecydowanie polecamy usługi Qunabu Interactive i nie mam żadnych zastrzeżeń aby  nadal korzystać z ich usług przy kolejnych projektach programistycznych. Są oni bez wątpienia rzetelnym i sprawnym partnerem w interesach.

   

  Gdańsk 19 I 2016

  Asseco Poland S.A.
  ul. Podolska 21
  81-321 Gdynia

 • Michal Liberak

  Learnetic SA

  I recommend Qunabu as a sensible, reliable and committed company, always working in timely manner. We’ve been working together since 2008. The Qunabu’s work includes multimedia design and production, as well as development and maintenance of the Web services. Qunabu achieves excellence in all these areas, providing the top quality services.

  The key project, we successfully carried out with Qunabu, was the Learnetic S.A. Web Service - http://learnetic.com

 • Grzegorz Kwiatkowski

  Teatr Wybrzeze spokesman

  Teatr Wybrzeże has been working with Qunabu since 2012. The company developed and implemented the current website of the theatre, including the mobile apps designed for phones and tablets. I am happy to say that the website gets a positive response from our viewers and is user friendly, which was a key requirement of the project.

  teatrwybrzeze.pl

 • Rob Innes

  Director Wyoming Interactive

  Our agency has worked with Mateusz for two years on a variety of digital development projects. These projects have covered front end development, database development and mobile app development where we outsourced elements. Throughout these projects Mateusz has been a great help, providing very high quality coding and fast turnaround times. Mateusz is really easy to work with and is very responsive.

  http://www.wyoming-interactive.com/

 • MACIEJ ŁUKIAŃSKI

  Wspólpracujemy z Qunabu od 2 lat i jesteśmy bardzo zadowoleni. Qunabu potrafi pójść o krok dalej żeby rozwiązać problem klienta. Można na nich liczyć nawet przy najbardziej nowatorskich i unikalnych rozwiązaniach. Możemy z całą pewnością polecić Qunabu jako solidnego partnera, na którego zawsze można liczyć.

  http://www.droptica.com/

Co mówią o nas nasi klienci

Zespół

Kontakt

Dane teleadresowe

Qunabu Interactive S.C.
ul. Politechniczna 9/7, 80-266 Gdansk, Poland
tel. + 48 58 500 88 85
NIP 9571077934

Użyj formularza po prawej aby skontaktować się z nami. Alternatywnie napisz do nas wiadomość na adres spam@qunabu.com .

Formularz kontaktowy

Cookie Policy for Qunabu Interactive

What Are Cookies

As is common practice with almost all professional websites this site uses cookies, which are tiny files that are downloaded to your computer, to improve your experience. This page describes what information they gather, how we use it and why we sometimes need to store these cookies. We will also share how you can prevent these cookies from being stored however this may downgrade or 'break' certain elements of the sites functionality.

For more general information on cookies see the Wikipedia article on HTTP Cookies...

How We Use Cookies

We use cookies for a variety of reasons detailed below. Unfortunately in most cases there are no industry standard options for disabling cookies without completely disabling the functionality and features they add to this site. It is recommended that you leave on all cookies if you are not sure whether you need them or not in case they are used to provide a service that you use.

Disabling Cookies

You can prevent the setting of cookies by adjusting the settings on your browser (see your browser Help for how to do this). Be aware that disabling cookies will affect the functionality of this and many other websites that you visit. Disabling cookies will usually result in also disabling certain functionality and features of the this site. Therefore it is recommended that you do not disable cookies.

The Cookies We SetWhen you submit data to through a form such as those found on contact pages or comment forms cookies may be set to remember your user details for future correspondence.

In order to provide you with a great experience on this site we provide the functionality to set your preferences for how this site runs when you use it. In order to remember your preferences we need to set cookies so that this information can be called whenever you interact with a page is affected by your preferences.Third Party Cookies

In some special cases we also use cookies provided by trusted third parties. The following section details which third party cookies you might encounter through this site.

This site uses Google Analytics which is one of the most widespread and trusted analytics solution on the web for helping us to understand how you use the site and ways that we can improve your experience. These cookies may track things such as how long you spend on the site and the pages that you visit so we can continue to produce engaging content.

For more information on Google Analytics cookies, see the official Google Analytics page.More Information

Hopefully that has clarified things for you and as was previously mentioned if there is something that you aren't sure whether you need or not it's usually safer to leave cookies enabled in case it does interact with one of the features you use on our site. However if you are still looking for more information then you can contact us through one of our preferred contact methods.

Email: m at this domain